Mobil

Google RCS Mesajlaşma 2020

Google RCS Mesajlaşma Özelliğini Tüm Dünyada Kullanımda

Google, mobil veri ya da Wi-Fi’ye ihtiyaç olmaksızın operatör üzerinden mesajlaşabileceğiniz RCS tabanlı mesajlaşma özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu. Ancak şu an için uygulamayı sadece beta programına katılanlar kullanabiliyor. Google RCS Mesajlaşma 2020
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, Mesajlar uygulaması için Zengin İletişim Servisleri (RCS) mesajlaşma özelliğini resmen yayınladı. Şu an için yalnızca beta katılımcılarının erişimine açık olan özellik, birkaç istisna dışında tüm ülkelerdeki Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor.

Aslına bakacak olursak Google’ın RCS mesajlaşma özelliği üzerindeki çalışmaları iki yıl öncesine uzanıyor. RCS tabanlı mesajlaşma girişimi ile Google, kullanıcılara veri tabanlı bir çözüm yerine eski moda SMS benzeri bir mesajlaşma çözümü sunmayı hedefliyor. Google’ın Evrensel Profil tabanlı mesajlaşma çözümü, bir anlamda ölmekte olan SMS teknolojisini yeniden diriltme potansiyeline sahip de diyebiliriz.

Yukarıdaki haritada da görebileceğiniz üzere Google’ın RCS mesajlaşma özelliği, Türkiye dahil dünyanın neredeyse tamamında kullanıma sunulmuş durumda. Ancak bazı durumlarda operatör kaynaklı olarak RCS mesajlaşma servisinin kullanılamadığı da belirtiliyor.

Google RCS Mesajlaşma 2020
Google RCS Mesajlaşma 2020

 

Google Mesajlar uygulamasında RCS mesajlar özelliği nasıl kullanılır? Google RCS Mesajlaşma 2020

  • #Adım 1: Buraya tıklayarak Play Store’daki Mesajlar uygulamasına gidin.
  • #Adım 2: Sayfanın en altındaki “Beta programına katıl” seçeneğine dokunun.
  • #Adım 3: Uygulamayı yükleyin, yüklüyse güncelleyin.

Google’ın RCS mesajlaşma özelliğindeki en büyük eksiklik uçtan uca şifreleme olarak gösteriliyordu ki Google, bu ay içinde uçtan uca şifrelemenin de uygulamaya ekleneceğini duyurdu. Özellik yayınlandıktan sonra ne Google ne de mobil operatörünüz aktarılan mesajları okuma imkanına sahip olmayacak.

ikincielfiyat

ikincielfiyat.com 2008 yılında istanbul içi hizmet vermeye başlamıştır. Vizyon olarak benimsediğimiz altın kural müşteri memnuniyeti ve sürekliliktir. 2008 den bu yana sayısız cihaz satın alımını %100 müşteri memnuniyeti ile gerçekleştirdik. Satmak istediğiniz Telefonunuzu, note bookunuzu, laptopunuzu, bilgisayarınızı, fotoğraf makinenizi, oyun konsolunuzun resimlerini bizlere 0 (552) 453 51 52 numaralı whatsapp hattımızdan gönderin teklif verelim kabul ederseniz adresinizden 30 dakika içerisinde nakit olarak alalım. (✔) En yüksek Fiyat (✔) Anında Nakit ödeme (✔) 30 Dakikada Satın alım İstanbulda her noktaya hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir